מ

מוזיאון בית אוסישקין, השוכן בקיבוץ דן, הוא גם הצעד הראשון (או האחרון…) על שביל ישראל – ה"טרק הלאומי" שלנו. לכן, באופן טבעי (אבל גם מכוון) הוא הפך למרכז מידע חשוב עבור המטיילים, המבקרים והצועדים על השביל.

אותו שביל חוצה ישראל, לא תאמינו, דורג על ידי הנשיונל ג'אוגרפיק כאחד מ- 20 שבילי הטיולים היפים בעולם!

לקראת טיול על השביל ובכלל, בעת טיולים בצפון, ממומלץ מאוד לבקר במוזיאון, לצפות בסרט על האזור ולקבל מידע חיוני. כמו כן ניתן לרכוש במקום את דרכוני השביל, לקבל חותמת ב"דרכון", לרכוש מפות, חולצות ומגדירים של החי והצומח שתפגשו במסע לאורך נופי הארץ הקסומים.

עוד קצת על שביל חוצה ישראל

שביל ישראל מורכב מפסיפס מרהיב של כ- 1000 ק"מ של הרים, יערות, ערים, כפרים, מדבריות, נחלים ומעיינות, מאות סוגי צמחים ובעלי חיים. שביל טיול רצוף החוצה את מדינת ישראל,  מקיבוץ דן בצפון ועד חוף מפרץ אילת.

החל באתרים מקסימים כמו תל דן, נחל דן ומגוון אטרקציות בצפון עד בית ספר שדה אילת בדרום, שביל ישראל הוא גולת הכותרת ברשת סימון השבילים הארצית שיזמה ויצרה החברה להגנת הטבע,  המסמנת וממפה את כל מסלולי הטיול בארץ, על ידי הוועדה לשבילי ישראל.

שביל ישראל, כאמור, דורג על ידי הנשיונל ג'אוגרפיק כאחד מ- 20 שבילי הטיולים היפים בעולם, ותואר על ידי צוות השופטים כמשלב טבע, היסטוריה, מורשת ותרבות עם "נופים תנ"כיים בקנה מידה גדול ומחיי היום-יום של הישראלים המודרניים".

שער שביל ישראל מוקטן    "השער" לשביל ישראל, נתרם ע"י חברת HP ונבנה יחד עם ילדי קיבוץ דן.