יחידות המשרתות בצפון הארץ ויחידות העורכות טיולים בצפון  – אנו מזמינים אתכם לחוויה גלילית שלמה, במקום אחד מיוחד: המוזיאון לטבע והיסטוריה – בית אוסישקין, בקיבוץ דן.

המוזיאון מהווה מקום מושלם לפתיחת יום סיור או לסיכומו. במהלך הביקור יחשפו החיילים למאפיינים המייחדים את האזור – החי והצומח, ההיסטוריה התנ"כית וסיפור ייבוש החולה. בין התכנים גם הקמתה של החברה להגנת הטבע – כדוגמא למנהיגות סביבתית ואזרחות פעילה.

הסיור מועבר ע"י מדריכי המוזיאון בצורה חווייתית ובדרכים מגוונות הכוללות מצגת המספרת את סיפורו של אגם החולה, דיון בעקבות המצגת, סרט ומשחק משימות או חידון 1 נגד 100.

משך הפעילות המודרכת כשעה וחצי.

  • בחצר המוזיאון ישנם שולחנות פיקניק ושירותים – מקום נוח לפריסת ארוחות.
  • במוזיאון אולם כנסים, הרצאות והקרנת סרטים המכיל עד 150 איש – בתיאום מראש ניתן לשכור את האולם לפעילויות שונות.
  • המוזיאון ממוקם במקום אידיאלי לטיולים באצבע הגליל ורמת הגולן – באתר תל דן ונחל דן הסמוכים, במקורות הירדן, עמק החולה וסמוך למגוון גדול של אטרקציות ברמת הגולן ובצפון. כמו כן המוזיאון הינו הצעד הראשון (או האחרון…) על שביל ישראל.

מור"קים מהטבע

פחות מורשות קרב צבאיות, אבל כן מורשות מהקרבות ליישוב הגליל ומייבוש החולה – המוזיאון שוקק סיפורים על בעלי חיים של פעם ועכשיו, ועל האנשים של פעם, והמלחמה שלהם ליישוב צפון ישראל.

על המוזיאון

מוזיאון בית אוסישקין נקרא על שמו של מנחם אוסישקין, מראשי הציונות ויו"ר הקרן הקיימת לישראל בשנים 1923-1941. בתקופתו נרכשו הקרקעות סביב מקורות הירדן וכן קרקעות עמק יזרעאל. המוזיאון הוקם בעקבות התוכנית לייבוש החולה, מחשש שייבוש הביצה יביא להיעלמות הנוף ועולם החי באזור. במקום תצוגות תלת ממדיות של סביבות חיים בגליל, בגולן ובחרמון. תערוכה מיוחדת מתמקדת בחיי האדם באזור בתקופת המקרא, המבוססת על ממצאי החפירות באיזור ומהווה גם השלמה לסיור באתר הארכיאולוגי הסמוך – תל דן.